Kıbrıs göz lazer merkezimizde retina denilen gözün arka sinir tabakasını ilgilendiren hastalıklarda en son teknoloji cihazlarla teşhis ve tedavi edilebilmektedir .


Şeker hastalığı , hipertansiyon , anemi,  kalp ve akciğer hastalıkları bağ dokusu hastalıkları gibi birçok sistemik hastalık göz sorunlarına eden olabilmektedir. 


Erken teşhis yine bir çok hastalıkta olduğu gibi göz hastalıklarında da körlük veya ağır görme kayıplarını önlemede çok önemli olduğu gibi bazı durumlarda basit bir retina muayenesi ile sistemik hastalıkların teşhisi sağlanıp bazı komplikasyonlarının önüne geçmek mümkündür.


Bazı retina hastalıkları göz bebeği büyütülerek yapılan retina muayenesi ile kolayca anlaşılabilirken bazı retina hastalıklarında teknolojik bir takım cihazların yardımı ile tanı ve tedavi mümkündür.  Kliniğimizde Operatör Doktor serkan Dağdelen diabet hipertansiyon gibi hastalıkların yapmış olduğu göz hasarlarını mevcut son teknolojiyi kullanarak en son bilimsel gelişmeleri takip ederek teşhis ve tedavi etmektedir. Kliniğimizde uygulanan bu tedaviler Kıbrıs'da göz tedavisi için  yurt dışına gitme mecburiyetinin önüne geçmiştir. 

Göz tomografisi, Göz anjiografisi, Bilgisayarlı görme alanı cihazı, Retina görüntüleme kamera sistemleri teşhis ve tedavi takibi için kullanılmaktadır.

bir çok retina hastalığının tedavisinde kullanılan göz lazer cihazı kliniğimizde mevcuttur. retina hastalıklarının tedavisi medikal ağızdan alınan ilaçlarla , göz içi enjeksiyonlarla veya lazer tedavisi ile yapılmaktadır .


DİABET ( ŞEKER ) HASTALARI, HİPERTANSİYON VE KALP HASTALARI HİÇBİR ŞİKAYETLERİ OLMASA BİLE EN AZ YILDA BİR KEZ DAMLALI GÖZ RETİNA MUAYENESİ YAPTIRMALIDIRLAR . BU TARAMALAR SON DERECE ÖNEMLİDİR. 


OCT

Retina Diabet (Seker Hastalıgı)

nicosia kyrenia eye clinic