nicosia kyrenia eye clinic

Katarakt ameliyatı günümüzde refraktif cerrahi olarak hastanın yakın ve uzak gözlüklerden kurtulmasını hedeflemektedir. Akıllı mercek trifokal lensler bu işi çözer.

Değişik teknolojilerle üretilen özel göz içi mercekler yardımı ile hastalarımız artık gözlüksüz tüm mesafeleri görebilme şansına sahiptir . 

Sağ göz katarakt akıllı mercek cerrahisi

Katarakt'lı gözde görüş

Normal görüş

​​

Katarakt Nedir ? Katarakt ameliyatı nedir ? Kıbrısta lazerli Katarakt ameliyatını modern amelityathanemizde zeiss veya lieca operasyon mikroskopları ile ve alcon fako cihazı ile damla anestezisi altında dikişsiz yapmaktayız .Katarakt, göz içindeki lensin saydamlığını kaybederek opak bir görünüm alması, göz merceğinin yoğunlaşmasıdır. Göz, kameraya benzeyen optik bir sistemdir. Dışarıdan gelen ışık ve görüntülerin görme merkezine net olarak ulaşabilmesi için, önce gözün en dış saydam tabakası olan korneada, sonra gözün içindeki lens tabakasında kırılması gerekir. Normal şartlarda bu iki tabaka da saydam yapıdadır. Göz merceğinin yoğunlaşması görüntüyü bulanıklaştırır. Operatör Doktor Serkan Dağdelen Kıbrıs Göz kliniği kktc göz doktoru olarak lazerli katarakt ameliyatı diye bilinen cerrahiyi güvenilir steril ameliyathene koşullarında yapmaktadır . Katarakt ameliyatı nedir nasıl yapılır konusunda hastalarımızın ilk aklına gelen lazerli katarakt ameliyatı yapılıp yapılmadığıdır . Ülkemizde son teknoloji kullanılmaktadır.


Katarakt Ameliyatı Nedir