nicosia kyrenia eye clinic
Botoks ( Botox ) Nedir ?
​Yüzdeki çizgi ve kırıklıklar ve cildin altındaki kasların gülme, gülümseme veya kaşları çatma esnasında kasılması sonucu meydana gelmektedir. Yaşlanmayla birlikte kasların meydana getirdiği çizgi ve kırışıklıklar kalıcı ve derin olur. Ancak son yıllarda adından en çok söz ettiren ilaçlardan bir tanesi olan BOTOX la bu çizgi ve kırışıklıklar hafifletilir.

BOTOKS Clostridium Botilinum adı verilen bir bakteri tarafından üretilen bir toksin içermektedir. Bu toksin 1982 yılından beri güvenle ve başarıyla yaşlılığın izlerini hafifletmek için kozmetikte kullanılmaktadır.

BOTOKS aynı zamanda koltukaltı ve avuç içinde terlemeyi azaltmak içinde yapılmaktadır. Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaların amiral gemisi, hemen herkesin ismini bir şekilde duymuş olduğu Botoks (BOTOX), doğada normal olarak bulunan Clostridium Botulinum isimli bir bakteriden laboratuar ortamında elde edilen bir ilaçtır .Enjekte edildiği bölgedeki kasların çalışmasını geçici olarak engellediği için ilgili kasların aşırı çalışması ile ortaya çıkan kırışıklık ve çizgilerin bir süre için ortadan kalkmasına neden olur. 

Botoksun en yaygın kullanım alanı ;
göz çevresindeki kazayağı
adı verilen kırışıklar, kaşların arasındaki dikine çizgiler (kaş çatma çizgileri) ve alındaki yatay birbirine paralel çizgilerdir. Ağız kenarlarının yukarı kaldırılması (Mona Lisa Smile –Mona Lisa gülümsemesi), diş etlerinin görünülürlüğünün azaltılması (gummy smile), boyundaki bantların rahatlatılması, kaşların kaldırılması amacı ile de kullanılabilir. Botoksun en sık kullanıldığı ve memnun edici sonuçların alındığı bir başka uygulama ise aşırı terlemeyi engellemek için koltukaltına uygulanmasıdır. Benzer şekilde el ve ayak terlemelerinde de başarı ile kullanılmakta
dır.


Kıbrıs Botoks  Dolgu

DOLGU ya da filler dediğimiz malzemeler günümüzde medikal estetik için güvenle kullanılabilecek şekilde yüksek teknoloji kullanılarak üretilen maddelerdir. Günümüzde kullanılan dolgu maddeleri vücutta normalde bulunan ancak yaşlanma dehidratasyon uv ışınlar gibi nedenlerle miktarı azalan bir tür şeker türevinden yapılmaktadır . silikon gibi malzemeler yüz ve göz çevresinde artık kullanılmamaktadır . Hyaluronate içeren bu maddeler kullanım alanlarına göre değişik molekül ağırlığında olmaktadır. bazıları lokal anestetik içerdiği için uygulaması son derece ağrısız ve kolaydır . 

Dolgu uygulama alanlarımız kaş arası derin oluklar çatlaklar , kaş kaldırma , nazolabial dediğimiz burun kenarları, dudak şekillendirme ve veya belirginleştirme

burun kemeri, çene augmentasyonu, yüz bölgesi dolgu veya lift amaçlı. 

kıbrıs kliniğimizde botoks ve dolgu uygulamaları tamamen steril, anestezi eşliğinde ve en kaliteli ve tek kullanımlık ürünlerle gerçekleştirilir.