nicosia kyrenia eye clinic

ÜCRETSİZ RENKLİ LENS ÖLÇÜMÜNÜZ İÇİN LÜTFEN RANDEVU ALINIZ . Girne Lefkoşa Güzelyurt ve Mağusa lens almak için bizi aramanız yeterli.

Kontakt lens, kornea ve sklera gibi gözün dış yüzeyi üzerine yerleştirilebilen, kırma kusurlarını düzeltme veya bazı göz hastalıklarını tedavi edici amaçlarla kullanılabilen protezlerdir. Son yıllarda kontakt lens teknolojisi çok gelişmiş ve lenslerin kullanımını kolaylaştıran ve kullanım süresini uzatan yeni tasarım ve materyaller geliştirilmiştir.

Kontakt lens takmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk iş bir göz hekimine muayene olmaktır. Gözünüzde herhangi bir bozukluk olmayıp, sadece göz renginizi değiştirmek için renkli lens takmak istiyorsanız bile bu şarttır; zira gerek numaralı, gerek numarasız kontakt lensler hekim denetiminde kullanılması gereken tıbbi cihazlar kategorisinde kabul edilir. Ülkemizde bir göz hastalıkları uzmanı kontrolü olmadan kontakt lens almak veya satmak yasaktır.Kontakt lens takmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk iş bir göz hekimine muayene olmaktır. Gözünüzde herhangi bir bozukluk olmayıp, sadece göz renginizi değiştirmek için renkli lens takmak istiyorsanız bile bu şarttır; zira gerek numaralı, gerek numarasız kontakt lensler hekim denetiminde kullanılması gereken tıbbi cihazlar kategorisinde kabul edilir. Ülkemizde bir göz hastalıkları uzmanı kontrolü olmadan kontakt lens almak veya satmak yasaktır.

Kontakt lens